Quantcast
Channel: Pranešimas žiniasklaidai – KINFO | Kino naujienos
Viewing all 2257 articles
Browse latest View live

M. Pliseckajai atminti – speciali programa iš LRT Aukso fondo

$
0
0
Balerina Maja Pliseckaja
Šaltinis - pinterest.com
Balerina Maja Pliseckaja Šaltinis - pinterest.com

Balerina Maja Pliseckaja
Šaltinis – pinterest.com

Mirus vienai ryškiausių XX a. pasaulio baleto artisčių, Lietuvoje šaknų turinčiai Rusijos balerinai Majai Pliseckajai, nacionalinio transliuotojo televizijos kanalas LRT Kultūra rytoj, gegužės 5 d., kviečia žiūrėti specialią programą:

13:30 Baleto artistei, choreografei Majai Pliseckajai atminti. Kompozitoriaus Rodiono Ščedrino kūrybos vakaras, skirtas Majos Pliseckajos jubiliejui. 2005 m.
21:30 „Zodiakas“. Vaidybinis filmas, kuriame M. Pliseckaja vaidina M. K. Čiurlionio mūzą. Rež. Jonas Vaitkus. 1985 m.
22:35 Laida „Kultūra“, skirta Majai Pliseckajai. Vedėjas Žilvinas Pekarskas. 2005 m.
22:50 Maja Pliseckaja ir „Rusų baleto“ trupė. 1996 m. Vilniuje vykusio koncerto, kuriame 70-metė M. Pliseckaja atlieka garsiąją baleto miniatiūrą „Mirštančioji gulbė“, įrašas.

LRT informacija


Animacinių filmų personažai atgyja knygų puslapiuose

$
0
0
Knyga „Margučių rytas“
Knyga „Margučių rytas“

Knyga „Margučių rytas“

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia į susitikimą su lietuviškos animacijos kūrėjais – filmų režisiere ir dailininke Jūrate Leikaite, filmų režisieriumi Valentu Aškiniu ir scenariste Eligija Volodkevičiūte. Ilgus metus populiarinę ir garsinę lietuvišką animaciją, šie menininkai sukūrė daug tarptautinio pripažinimo sulaukusių kūrinių, buvo tarptautinių projektų bendraautoriais ir kūrėjais.

Pasaulinėje praktikoje įprasta, kad dauguma animacinių filmų herojų vėliau tampa knygų personažais. Knygomis virtę animaciniai filmai atlieka skirtingas funkcijas – edukacinę, kai pasakojama apie filmo sukūrimo kelią, meninę – kai knyga tarsi papildo animacinio filmo istoriją, pramoginę – kai filmo personažų nuotykiai toliau plėtojami komiksų puslapiuose.

Ketvirtdienio pavakarę žiūrovų dėmesiui bus pristatytos originalios, pirmosios Lietuvoje tokio pobūdžio knygos apie lietuvišką animaciją. Renginyje dalyvausiantis „Vilanimos filmų studijos“ prodiuseris ir režisierius Valentas Aškinis ne tik papasakos apie šešerius metus kurtą pirmą ilgo metro animacinį filmą „Aukso žirgas“, bet ir pristatys to paties pavadinimo knygą vaikams. Filmo scenarijus sukurtas pagal latvių rašytojo Janio Rainio pjesę ir baltų mitus. Istorija pasakoja apie princesę Saulę, kuri Piktosios Motės užmigdyta net septynerius metus laukia savo išvaduotojo Aušvydo. 80-ies puslapių spalvota, gotikinio stiliaus ornamentais dekoruota knyga išsiskiria iš kitų pasakų knygų, nes ji iliustruota autentiškais filmo kadrais. Literatūrinis tekstas parašytas pagal filmo scenarijų. Knygą išleido leidykla „Tikra knyga“, publikuojanti tik lietuvių autorių knygas vaikams. „Aukso žirgas“ – pirmasis ilgo metro lietuviškas animacinis filmas, šių metų „Sidabrinės gervės“ nominantas.

Knygų ciklo „Lietuvių šventės animacijoje“ autorė ir filmų režisierė, dailininkė Jūratė Leikaitė papasakos, kaip gimė animaciniai filmai „Užgavėnės“, „Paparčio žiedas“, „Margučių rytas“, „Taip Laima lėmė“(studija „Filmų štrichai“). Knygų ciklas išleistas parėmus Lietuvos kultūros tarybai. Keturios šio ciklo knygos, išleistos leidykloje „Išmintis“, bendradarbiaujant su studija „Filmų štrichai“. Leidiniuose ne tik gausu iliustracijų iš jau anksčiau išvardintų animacinių filmų, bet ir daugybė eskizų, režisierės komentarų ir paaiškinimų, padėsiančių suprasti animacinio filmo kūrimo paslaptis, kino kalbą, simbolius ir tai, kokius lietuvių švenčių momentus autorė akcentuoja savo kūryboje. Skaitytojui ir filmų žiūrovui atsakoma į klausimus: kaip gimsta filmų idėjos, kaip animatoriai kuria personažus, kiek piešinių reikia nupiešti tam, kad personažas atgytų? Animacinių ir dokumentinių filmų ciklas pristatomas DVD rinkinyje „Lietuvių šventės ir sakmės“. Animatorė, režisierė ir prodiuserė Jūratė Leikaitė yra apdovanota „Sidabrinių gervių“ statulėlėmis už animacinius filmus „Margučių rytas“ (2008 m.) ir „Taip Laima lėmė“ (2011 m.). Šie filmai apkeliavo daugybę tarptautinių festivalių, garsindami Lietuvą, laimėjo diplomų ir prizų.

Vakaro metu bus pristatyta ir Eligijos Volodkevičiūtės knyga vaikams „Mirachos, pelytės ir jų draugo katino grūdai“. Žinomos rašytojos ir scenaristės naujoji knyga – novelių romanas vaikams – tai skaudžios žydų istorijos priminimas,suaugusio žmogaus ir vaiko gyvenimo atkarpa gete, perteikta personifikuota forma, artimesne jaunajam skaitytojui.Mergaitei Mirachai nemirti iš bado padeda pelytė Luta ir jų abiejų bičiulis katinas Micius. Jie pagelbsti ir lietuviui siuvėjui slapta išgabenti mergaitę iš geto atraižų maišuose. Veiksmas čia vyksta nuo geto įsteigimo pradžios iki 1943-ųjų vidurio. Nežmoniškomis sąlygomis nykioje geto aplinkoje atsiskleidžia žmonių patirtys: dvasinės, fizinės, moralinės.Vis dėlto ir blogio imperijoje gyvuoja gėrio pradai, o kartu su jais knygos pabaigoje prasismelkia šviesa ir ramybė.

Knyga „Aukso žirgas“

Knyga „Aukso žirgas“

„Gal paskaitęs žmogus nekartos tų blogų dalykų, kuriuos anuomet teko patirti kitiems žmonėms? – klausia knygos autorė. – Artimo meilė ir žmogaus moralė tai vertybės, kurios tada padėjo gyventi ir būti žmogumi. Tikiuosi, kad tokios istorijos pagelbės mums Žemėje susikalbėti ir neleis pasikartoti getui. “

Knygoje panaudotos animacinių filmų režisierės ir dailininkės Nijolės Valadkevičiūtės iliustracijos.

Knyga paruošta ir išleista Geros valios fondo lėšomis. Pagal knygą taip pat yra sukurtas scenarijus animacniam filmui. Knygos CD formate ir scenarijaus sukūrimą taip pat dar rėmė ir Asociacija LATGA. Šia knyga mokomi vaikai suprasti kas yra tas ponasponas Karas ir kodėl verta rinktis ponę Taiką.

Susitikimo metu bus rodomi lietuviški animaciniai filmai. Vyks viktorinos ir loterija. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje aukcione bus galima įsigyti unikalius, rankomis pieštus animacinių filmų celiulioidinius piešinius ir eskizus.

LTMKM patalpose antrame aukšte veikia animacinių filmų režisierės Rasos Joni kūrybos paroda.

„Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje” susitikimas su animacinių filmų ir knygų kūrėjais įvyks gegužės 7 d. (ketvirtdienį) 17 val.

17-ąjį kartą startuoja kino stovykla „Vasaros media studija“, dalyvių registracija jau prasidėjo

$
0
0
Akimirka iš „Vasaros media studija“ 
„Vasaros media studija“ archyvas
Akimirka iš „Vasaros media studija“  „Vasaros media studija“ archyvas

Akimirka iš „Vasaros media studija“
„Vasaros media studija“ archyvas

Lietuvos ir visos Europos kino meno studentai bei jaunieji kino profesionalia gali džiaugtis – paskelbta, kad šią vasarą vyks jau tradicija tapusios tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“). Nuostabiojoje Kuršių Nerijoje ES kino ir medijų aukštųjų mokyklų studentai ir jaunieji kino profesionalai rinksis jau septynioliktąjį kartą. Intensyvios dviejų savaičių kūrybinės dirbtuvės prasidės birželio 21 d. ir truks iki liepos 3 d.

Tarptautinėse kūrybinėse dirbtuvėse „Vasaros media studija“ dalyvaus per 30 atrinktų dalyvių. Numatyta, kad tarptautinės komandos, sudarytos iš skirtingų kino specialybių studentų ar jaunųjų kino profesionalų, dvi savaites vystys vaidybinių, dokumentinių ar eksperimentinių filmų idėjas. Tam jie naudos modernią vaizdo, garso ir montažo techniką, o patarimų ir pagalbos sulauks iš kino industrijos profesionalų. Tikimasi, kad stovykla dalyviams atvers naujus profesinius horizontus, leis tobulėti ir užmegzti tarptautinius ryšius.

Kasmet „Vasaros media studija“ dedikuojama vis kitai kino sričiai ar kino profesijai. Šiųmetinės „Vasaros media studijos“ tema – montažo filosofija. „Mes, „Vasaros media studija“, bandome kasmet vis šiek tiek kitokiu rakursu paliesti visus kino gamybos etapus. Šiemet atėjo laikas kino gamybos postprodukcijai – tiek vaizdo, tiek ir garso. Šių metų kūrybinių dirbtuvių tema – montažo filosofija. Labai ambicingas pavadinimas, kuris reiškia, kad mes ne tik mokysime dalyvius atlikti technines funkcijas, bet ir nuosekliai kalbėsime kas gi yra montažas ir postprodukcija kine. O šių metų naujiena yra ta, kad mes iš Juodkrantės, kur eilę metų vyko stovykla, keliamės į „Nidos meno koloniją“. Ir Studija šiemet skirta ne tik studentams, kaip įprastai, bet ir jauniems kino profesionalams, t. y. žmonėms, kurie jau kuria kiną – baigusiems ar net nebaigusiems kino meno studijų, bet jau sugebantiems kurti trumpametražius ir ilgametražius filmus“, – šių metų naujoves įvardino „Vasaros media studijos“ vadovė Inesa Kurklietytė.

Akimirka iš „Vasaros media studija“  „Vasaros media studija“ archyvas

Akimirka iš „Vasaros media studija“
„Vasaros media studija“ archyvas

Kaip teigia kūrybinių dirbtuvių organizatoriai, nebus griežtai žiūrima į dalyvių amžių, nes jaunas profesionalas yra tas, kuris linkęs mokytis ir tobulėti, o tai laikui nepavaldu, priklauso nuo žmogaus motyvacijos. Be to, šiemet sąmoningai neapibrėžtas nei studijos metu kuriamų filmų žanras, nei forma, nes norima pamatyti kur gali nuvesti jaunųjų kūrėjų idėjos ir postprodukcijos jėga. Dalyvių registracija jau prasidėjo ir tęsis iki gegužės 25 dienos, registracijos formą prieinama www.summermediastudio.lt. Montažo paslaptis „Vasaros media studijos“ metu dalyviams atskleis trys patyrę kino profesionalai, kurie taip pat konsultuos dalyvius kai jų kūrybinės idėjos bus įgyvendinamos praktiškai.

„Vasaros media sudijos“ organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba prie LR Kultūros ministerijos ir LR Mokslo ir Švietimo ministerija. Projekto partneriai – „National School of Theatre and Film Arts“ (Bulgarija), „Latvian Academy of Culture“ (Latvija), „Helsinki Metropolia School of Applied Sciences“ (Suomija), draugai – „Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius“ (AMII), „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, „Nidos Meno kolonija“ ir „Vilniaus dailės akademija“.

Daugiau informacijos apie „Vasaros media studiją“, jos temą, dėstytojus ir dalyvių registraciją rasite čia: www.summermediastudio.lt

„Vasaros media studija“ informacija ir nuotraukos

Dokumentinis filmas „Sigutė“ Skalvijos kino teatre

$
0
0
Filmo „Sigutė“ plakatas
Filmo kūrėjų archyvas
Filmo „Sigutė“ plakatas Filmo kūrėjų archyvas

Filmo „Sigutė“ plakatas
Filmo kūrėjų archyvas

Gegužės mėnesį „Skalvijoje“ rengiami lietuvių kino vakarai padės artimiau pažinti žinomus šalies menininkus. Dokumentiniai pasakojimai apie dainininkę ir solistę Sigutę Trimakaitę bei teatro režisierių Rimą Tuminą kuria menininkų portretus, ne visada matomus publikai, mezga intymų ir įsimintiną ryšį su savo herojais.

Gegužės 11 (uždaras seansas), 14 ir 18 d. „Skalvijos“ ekrane – režisieriaus Lino Ryškaus dokumentinis filmas „Sigutė” (2015). Filmas kvies kartu patirti neįprastą praeityje triskart „Dainų dainelės“ ir įvairių tarptautinių konkursų laureatės Sigutės Trimakaitės gastrolių dieną. Unikalaus balso savininkė keliauja po Lietuvos miestelius bei kaimus ir rengia specialias pamokas-koncertus, kuriose klasikinės muzikos palikimas organiškai persipina su žaidybiniais elementais. Menininkė ir jos muzikinė misija.

Dokumentinis filmas „Sigutė“ po beveik dvidešimties metų pertraukos į kino režisieriaus kėdę grąžino aktorių, TV laidų kūrėją, scenaristą ir prodiuserį Liną Ryškų. Filmo operatoriumi tapo Vladas Naudžius, netolimoje praeityje dirbęs su tokiomis nacionalinio kinematografo įžymybėmis kaip Šarūnas Bartas, Andrius Stonys bei Kristijonas Vildžiūnas. Filmą prodiusavo kino gamybos kompanija „Tremora“ finansuojant Lietuvos Kino Centrui.

Tuo metu du filmo „Pakeliui į prieplauką“ seansai (gegužės 10 ir 13 d.) bus skirti vienam ryškiausių šiuolaikinių teatro režisierių – Rimui Tuminui. Dokumentinėje juostoje atskleidžiamas R. Tumino teatro virtuvės išskirtinumas ir ypatingas jo režisuojamų spektaklių repeticijų skonis. Režisierius pasakoja, kaip teatras atėjo į jo gyvenimą ir jį paveikė.

„Pakeliui į prieplauką“ – tai Ramūnės Sakalauskaitės debiutas dokumentiniame kine.

Atskleisti sudėtingą R. Tumino asmenybę filmo autorei padeda gausybė jo bendražygių: scenografas Adomas Jacovskis ir kompozitorius Faustas Latėnas, aktoriai Valda Bičkutė, Inga Burneikaitė-Tuminienė, Eglė Gabrėnaitė, Gediminas Girdvainis, Arūnas Sakalauskas bei kiti.

„Tremora“ informacija

Lietuviškų trumpametražių turas po Lietuvą žada žiūrovams netikėtų įspūdžių

$
0
0
Kadras iš filmo „Miškas“
„Lithuanian Shorts“ archyvas
Kadras iš filmo „Miškas“ „Lithuanian Shorts“ archyvas

Kadras iš filmo „Miškas“
„Lithuanian Shorts“ archyvas

Naujausių lietuviškų trumpametražių filmų programa „LT trumpai: trumpametražiai iš Lietuvos” šiandien pradeda mėnesį truksiantį nacionalinį turą. Šešis trumpus filmus talpinanti programa aplankys net devynis Lietuvos miestus ir pristatys žiūrovams tai, kas aktualu jauniausios lietuvių kino kartos režisieriams.

„LT trumpai: trumpametražiai iš Lietuvos” – tai jau antrą kartą lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts” rengiama iniciatyva, kuria siekiama supažindinti ne tik Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos miestų žiūrovus su naujausiais lietuviško kino kūriniais. Filmai šiai programai parinkti vieni naujausių, kai kurie dar tik spėję surengti nacionalines premjeras metų pradžioje.” – teigia viena iš trumpametražių filmų agentūros įkūrėjų Marija Razgutė.

Kino žiūrovai išvys šešis 2014-2015 metais sukurtus lietuviškus trumpametražius filmus – keturis vaidybinius bei po vieną animacinį ir dokumentinį. „LT trumpai: trumpametražiai iš Lietuvos“ – tai panoraminė programa, joje atsispindės ne tik skirtingi žanrai, bet ir skirtingos temos, kurių spektrą apima šeimos santykiai, mirties tema, laukimas, laikinumas, apsisprendimas, draugystė.

Programoje pristatomas vienas sėkmingiausių pastarųjų metų lietuviškas trumpametražis filmas „Triukšmadarys” (režisierius Karolis Kaupinis), kuris po pasaulinės premjeros, įvykusios 2014 m. tarptautiniame Lokarno filmų festivalyje Šveicarijoje, apkeliavo daugiau nei 20 tarptautinių filmų festivalių. Ši trumpametražė juosta pasakoja apie provincijos mokyklą, laukiančią delegacijos iš Ministerijos. Ji turi atvežti naują skambutį, kadangi senasis nebeatitinka garso standartų. Tačiau vaikų, o ne skambučio stokojančios mokyklos direktorius visomis išgalėmis stengiasi užmaskuoti akivaizdų vaikų trūkumą ir taip išvengti neišvengiamo mokyklos uždarymo. Pagrindinius mokyklos direktoriaus ir budėtojo vaidmenis filme sukūrė aktoriai Valentinas Masalskis ir Šarūnas Puidokas.

Kadras iš filmo „Triukšmadarys“ „Lithuanian Shorts“ archyvas

Kadras iš filmo „Triukšmadarys“
„Lithuanian Shorts“ archyvas

Vaidybinė trumpametražė Marijos Kavtaradzės juosta „Man dvim keli” perteikia šiandieninio jauno žmogaus jausenas. Filme režisierė analizuoja pasirinkimo ir apsisprendimo temą, ieško atsakymų, tai kas vis dėlto yra tas nuobodulys, kuris nebereiškia „nėra ką veikti“, ir nuolatinis nuovargis nuo bastymosi, svarstant, kad „gal kažkur kitur bus geriau”.

Jaunosios kino kūrėjų kartos atstovės Kamilės Milašiūtės trumpametražis filmas „After Rave” tarptautinio pripažinimo kelionę pradėjo dar praėjusį rudenį prestižiniame San Sebastiano filmų festivalyje. Šis filmas – jaunos merginos Mildos istorija. Ji planuoja pasilinksminimą su draugais, bet jos planus sujaukia žinia apie netektį šeimoje. Iš pirmo žvilgsnio Mildos reakcija į netektį ir sprendimai, kuriuos ji priima, atrodo neadekvatūs, tačiau po truputį virsta tikruoju netekties skausmu.

Kadras iš filmo „Apytiksliai“ „Lithuanian Shorts“ archyvas

Kadras iš filmo „Apytiksliai“
„Lithuanian Shorts“ archyvas

Dar vienas vaidybinis programos filmas „Apytiksliai” (režisierius Vytautas Plukas) pasižymi subtilia estetika ir laisvės pojūčiu. Čia pagrindinį vaidmenį atlieka nuo važiuojančios mašinos atitrūkusi plastiko plėvelė. Tai trumpas, niekeno nepastebėtas laisvės momentas – pilnas gyvybės, žaismingumo ir laikinumo.

Šiemet nacionalinę premjerą surengęs nebylus Igno Meilūno „stop motion” animacijos filmas „Miškas” kupinas magijos ir ryškių spalvų. Filme senas atsiskyrėlis gamtininkas bando sugauti mitinį, naktį šviečiantį miško gyventoją ir taip užpildyti savo ekskliuzyvinę kolekciją. Gamtininkas sukonstruoja spąstus, tačiau netrukus pats atsiduria keblioje situacijoje.

Vienintelis dokumentinis programos „LT trumpai” filmas – „Mėgėjai” (režisierius Audrius Antanavičius). Tai filmas apie du žmones, du portretus ir jų tarpusavio santykius, kuriame pateikiamas trumpas žvilgsnis į kino mėgėjų – gydytojo Vitolio Laumakio ir inžinieriaus Adolfo Morėno draugystę , puoselėtą dar 1962 m. Kėdainių kultūros centre įkurtoje vienoje žymiausių Lietuvos mėgėjiško kino studijų „Mėgėjas“.

Pirmieji programos seansai įvyks jau šiandien, gegužės 8 d., penktadienį, Vilniuje „Pasakos” kino teatre, Klaipėdos kultūros fabrike ir Panevėžyje kino centre „Garsas“.

Lietuviškų trumpametražių filmų programa „LT trumpai: trumpametražiai iš Lietuvos“ bus rodoma:

Vilniuje kino teatre Pasaka“ (nuo 05.08);

Kaune – kino teatre Romuva” (05.14 ir 16); 

Klaipėdoje Kultūros fabrike (05.08-09);
Panevėžyje
kino centre Garsas“ (nuo 05.08); 

Ukmergėje – kultūros centre (05.19)

Marijampolėje – kino teatre Spindulys” (05.29-06.04)

Gargžduose – kino teatre Minija” (05.22-28)

Nidoje Nidos meno kolonijoje (05.23)

Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymo forumas “Baltic Pitching Forum” laukia lietuviškų paraiškų

$
0
0
Baltic
„Baltic Pitching Forum“  „Lithuanian Shorts“ archyvas

„Baltic Pitching Forum“
„Lithuanian Shorts“ archyvas

Trečią kartą Vilniuje vyksiantis Baltijos šalių trumpametražių filmų idėjų pristatymo forumas „Baltic Pitching Forum” kviečia teikti naujų vaidybinių ir animacinių filmų projektus. Šis forumas – unikali galimybė tobulinti įgūdžius ir gilinti žinias, išmokti svarbiausių filmo idėjos pristatymo žingsnių bei būti išgirstiems, įvertintiems geriausių Europos kino profesionalų.

Baltijos šalių trumpametražių filmų idėjų pristatymo forumas – tai dviejų dienų renginys, kur Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrėjai pristatys savo filmų idėjas, kuriomis sieks sudominti tarptautinių televizijų, festivalių, kino gamybos ir platinimo kompanijų bei internetinių VoD platformų atstovus. Pirmąją forumo dieną filmų kūrėjai bus mokomi, kaip aiškiai ir įdomiai pateikti naujo filmo projektą, valdyti savo kūno kalbą, savo idėjomis sudominti potencialų filmo platintoją ar investuotoją. Antrąją forumo dieną filmų kūrėjai projektus pristatys tarptautinei septynių narių komisijai. Projektų idėjas vertins žinomų Europos kino institucijų ir organizacijų atstovai – didžiausio tarptautinio trumpų filmų festivalio Clermont-Ferrand koprodukcijos forumo Euro Connection direktorius Laurent Crouzeix, Wim Vanakcer – NISI MASA janųjų kino kūrėjų asociacijos, scenarijaus departamento vadovas, vienos didžiausių trumpametražių filmų platinimo kompanijos ir festivalio „ Inter Film Berlin” atstovė Nele Fritzche. Projektų pristatymų taip pat klausysis ir vertins kino profesionalai iš Suomijos, Jungtinės Karalystės, Italijos.

Nuo šios savaitės prasidedanti projektų registracija ir tęsis iki rugpjūčio 1 dienos. Šiemet forumo organizatoriai laukia ne tik vaidybinių, bet ir animacinių trumpametražių filmų projektų. Forumas vyks spalio 9-10 dienomis Vilniuje.

„Baltic Pitching Forum” renginio pabaigoje minėta septynių narių komisija išrinks du geriausius projektus, iš kurių vienas gaus kvietimą į kitąmet vyksiančio didžiausio trumpametražių filmų festivalio Clermot-Ferrandą (Prancūzija) koprodukcijos forumą „Euro Connection”, o kitas į Liuksemburge rengiamas tarptautines scenarijaus rašymo dirbtuves ir koprodukcijos forumą „ European Short Pitch”.

Trečią kartą Baltijos šalyse rengiamo trumpametražių projektų pristatymo forumą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian shorts“ kartu su partneriais – tarptautiniu Rygos filmų festivaliu „2ANNAS“, Rygos trumpametražių filmų centru „ShortRiga”, Taline vykstančiu studentiškų bei trumpų filmų festivaliu „Sleepwalkers“ bei estiškų trumpametražių filmų centru „ ShortEst”.

Projektų paraiškas „Baltic Pitching Forum“ renginiui galima pateikti internetu: http://www.filmshorts.lt/en/bpf-2015-2/

Romo Kalantos auka – naujame lietuviškame filme

$
0
0
Režisierius Donatas Ulvydas
Filmo kūrėjų archyvas
Režisierius Donatas Ulvydas Filmo kūrėjų archyvas

Režisierius Donatas Ulvydas
Filmo kūrėjų archyvas

Romo Kalantos susideginimas ir iškart po jo kilusios spontaniškos antisovietinės demonstracijos – tai vienas iš šiemet pradedamo filmuoti vaidybinio filmo „Emilija“ akcentų. Filmas pasakoja apie tylų pilietinį ir kultūrinį pasipriešinimą okupaciniam režimui, kurio epicentru 1972 metų pavasarį buvo tapusi Kauno Laisvės alėja. Per sukrečiančias žmogiškas istorijas, filmo kūrėjai ketina pateikti paveikslą sovietinės visuomenės, kurioje paskyra skalbimo mašinai ar kelionė į užsienį buvo vertinama labiau nei žmogiškas orumas ir dažnai nusverdavo pasirinkimą tarp tiesos ir išdavystės.

Kurdami filmą „Emilija“ jėgas sujungia šiemet viename prestižiškiausių – Sundance (JAV) kino festivalyje apdovanoto filmo „Sangailės vasara“ prodiuserė Živilė Gallego ir vieno visų laikų populiariausių lietuviškų filmų „Tadas Blinda. Pradžia“ režisierius Donatas Ulvydas. Pasirinkimą kurti filmą būtent apie šį Lietuvos istorijos laikotarpį kūrėjai motyvuoja ypatinga atmosfera, kurią įžvelgė analizuodami įvairių žmonių prisiminimus apie 1972-ųjų metų įvykius.

„Kalbėdami apie tai, kuo tuo metu gyveno Lietuva, pirmiausiai prisimename R. Kalantos auką ir vėliau vykusias antisovietines demonstracijas. Tai buvo ryškūs ir svarbūs įvykiai, bet dar daugiau labai svarbaus ir įdomaus veiksmo vyko aplinkui – namuose, jaunimo klubuose, rašytojų galvose, teatruose. Tai buvo labai gyvas, labai karštas ir tuo pačiu – labai kryptingas pasipriešinimo judėjimas“, sako filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Filmas „Emilija“ pasakos istorijas žmonių, kuriems teko atsakomybė apsispręsti – ar priešintis okupacinei sistemai, ar su ja kolaboruoti. Atvirai užduodamas esminis klausimas: kas yra tikrasis heroizmas – greitai mirti kovojant laisvę su ginklu rankose, ar kantriai vilkti okupacijos jungą ir taip išlikti kaip tautai, išsaugoti savo kalbą ir kultūrą.

„Tai laikotarpis, kupinas atviro ir paslėpto heroizmo, bet taip pat – ir nesusipratimo, kolaboravimo, smurto, išdavysčių. Partizaninis judėjimas jau užgniaužtas, bet jis dar gyvas visų atmintyje. Vyksta lūžis, apsisprendimas – ar viską mesti ir kolaboruoti su priešu, ar atvirai išeiti į gatves, viešai pasiaukoti vardan tų, kurie žuvo miškuose. Dauguma apsisprendė pasiduoti, prisitaikyti, gyventi mele. Ir tik įsivaizduokite, kas nutinka tokioje visuomenėje, kai kažkas atsistoja ir pradeda garsiai sakyti tiesą. Ir tūkstančiai žmonių plūsta tos Tiesos klausyti“, – intriguoja režisierius D. Ulvydas.

Režisieriaus teigimu, filmo tema – ypač aktuali mūsų dienomis, nes garsiai sakyti tiesą šiandien yra lygiai taip pat svarbu, kaip buvo R. Kalantos laikais.

„Kai visai šalia mūsų yra žvanginama ginklais, grasinama ir žudoma, o į žmonių sąmonę brukamas begėdiškas melas, Tiesos sakymas ir pripažinimas yra pagrindinis kelias į laisvę. Taip buvo prieš keturiasdešimt metų, taip yra ir šiandien“, – sako D. Ulvydas.

Filmo „Emilija“ filmavimo darbus numatoma pradėti jau šią vasarą, premjera numatoma 2017 metų. pradžioje. Filmą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos.

Prie filmo „Tarp pilkų debesų“ komandos prisijungė žinomas Holivudo prodiuseris

$
0
0
Prodiuseris Jonathan Schwartz
Filmo kūrėjų archyvas
Prodiuseris Jonathan Schwartz Filmo kūrėjų archyvas

Prodiuseris Jonathan Schwartz
Filmo kūrėjų archyvas

Pagal lietuvių kilmės rašytojos Rutos Sepetys knygą „Tarp pilkų debesų“ kuriamo filmo komandą papildė Holivudo prodiuseris Jonathan Schwartz, dirbęs su aktoriais Jennifer Lawrence, Naomi Watts, Colin Farrell ar Felicity Jones.

„New York Times“ bestseleriu tapusios knygos adaptacija patikėta Mariui Markevičiui, filmo „Kita svajonių komanda“ režisieriui. Scenarijų filmui parašė talentingas Holivudo scenaristas Benas Yorkas Jonesas. Prodiuserio J.Schwartzo, dirbusio ir su legendiniu kino meistru Michaeliu Haneke prie jo filmo „Purvini žaidimai“, įsiliejimas į „Tarp pilkų debesų“ kūrybinę grupę – puikus įrodymas, kad filmui renkama aukščiausio lygio profesionalų komanda.

„Lietuvės Linos ir jo šeimos tremties į Sibirą istorija nebėra tik Lietuvos istorija. Vien R.Sepetys knygos populiarumas atskleidžia, kad ji jaudina milijonus žmonių visame pasaulyje. Labai džiaugiuosi, kad ir filmo pagal šią knygą idėja uždega geriausius savo sričių ekspertus. Nors jau turime preliminarius susitarimus su keliais aktoriais, Jonathan su savo pažintimis Holivude mus padės prie „Tarp pilkų debesų“ komandos pritraukti dar daugiau talentingų žmonių, – sako vienas iš pagrindinių filmo prodiuserių Žilvinas Naujokas.

J.Schwartzas autoritetą užsitarnavo prodiusuodamas nepriklausomo kino kūrėjų filmus. „Like Crazy“ su Felicity Jones ir Jennifer Lawrence, „The Way Back“ su Colinu Farrellu – tai tik pora pavyzdžių iš daugiau nei 10-ies J.Schwartzo prodiusuotų filmų sąrašo. 2012 m. Sandanso kino festivalyje amerikietis buvo nominuotas specialiam žiuri prizui už filmų „Smashed“ ir „Nobody Walks“ prodiusavimą.

Geros naujienos sklinda ir iš romano „Tarp pilkų debesų“ autorės Rutos Sepetys stovyklos. Rašytoja apdovanota prestižiniu Rokfelerių fondo prizu: galimybe keturias savaites dirbti Rokfelerių šeimos įkurtame Bellagio centre Italijoje prie Komo ežero. Šioje rezidencijoje ji kartu su kitais Bellagio programos dalyviais – nuomonės lyderiais, įstatymų priėmėjais ir menininkais tarsis, kaip skleisti žinią apie humaniškumo naudą. Šios programos dalyviais yra tapę daugelis žinomų visuomenės veikėjų: rašytoja ir aktyvistė Susan Sontag, poetė, menininkė Maya Angelou ar romano „Anglas ligonis“ autorius Michael Ondaatje.

Šiuo metu ruošiamasi išleisti naują R.Sepetys knygą „Salt of the Sea“, kuri pasakoja apie Rytų Prūsijos evakuaciją II-ojo pasaulinio karo metais.


Po ilgų paieškų paaiškėjo, kas atliks pagrindinį Linos vaidmenį filme „Tarp pilkų debesų“

$
0
0
Aktorė Bel Powley
Tauras Films archyvas
Aktorė Bel Powley Tauras Films archyvas

Aktorė Bel Powley
Tauras Films archyvas

Vienas didžiausių kino portalų pasaulyje “Hollywood Reporter” pranešė, kad ,„New York Times“ bestselerio, Rutos Sepetys knygos Tarp pilkų debesų“ ekranizacijoje pagrindinį į Sibirą su šeima ištremtos merginos Linos vaidmenį atliks aktorė Bel Powley.

Talentinga britų aktorė kino prodiuserių ir kritikų radaruose atsidūrė po įspūdingo vaidmens filme „Paauglės dienoraštis“ ( „Diary of a Teenage Girl“), kurio premjera įvyko 2015 m. Sandanso kino festivalyje. Filmo teises iš karto po premjeros įsigijo kino platinimo kompanija „Sony Pictures Classics“, o JAV kino teatruose „Paauglės dienoraštis“ pasirodys rugpjūtį. Režisierės Marielle Heller drama apie merginą, kuri įsivelia į romaną su savo mamos vaikinu tapo vienu labiausiai aptarinėjamų Sandanso filmų, o Bel Powley užplūdo kritikų dėmesys ir pagyrimai.

„Mes neapsakomai džiaugiamės, kad Bel taps pagrindine filmo aktore. Jos vaidmuo „Paauglės dienoraštyje“ yra tiesiog sukrečiantis. Ji sugeba įsijausti į savo personažą su tokiu neeiliniu atvirumu, kuris ištrina ribą tarp tikrovės ir vaidybos. Bel taip sujaudino „Tarp pilkų debesų“ Linos istorija, kad perskaičiusi scenarijų ji iš karto atsiuntė vaidmens bandymo įrašą, nors tuo metu įtemptai filmavosi Pietų Afrikoje. Toks atsidavimas ir nuoširdumas pakeri“, – sako filmo režisierius Marius Markevičius, populiaraus filmo „Kita svajonių komanda“ autorius.

Bel Powley atstovauja viena didžiausių Holivude aktorių agentūrų United Talent Agency (UTA).

„Pirmą kartą Lietuvos kino istorijoje prie lietuviško filmo dirba tokio kalibro profesionalai, – didžiuojasi „Tarp pilkų debesų“ prodiuseris Žilvinas Naujokas. – Bel įsijungimas į komandą be abejonės rodo didžiausių Holivudo agentūrų pasitikėjimą kūrybine grupe ir scenarijumi. Šiuo metu vyksta intensyvios derybos su aktoriais kitiems vaidmenims. Tikiuosi, greit galėsime pranešti daugiau gerų žinių“.

Bel Powley žiūrovai netrukus pamatys filme „Equals“ su „Saulėlydžio“ žvaigžde Kristen Stewart ir Nicholas Hoult. Jaunoji aktorė taip pat filmuosis filme „A Storm in the Stars“ su Elle Fanning ir Douglas Booth.

Filmas „Tarp pilkų debesų“ kuriamas pagal 45 šalyse išleistą lietuvių kilmės rašytojos Rutos Sepetys knygą. „New York Times“ tarptautinio bestselerio knygos adaptaciją kine patikėta Sandanso kino instituto alumnui Benui Yorkui Jonesui. Dramą režisuos lietuvių kilmės amerikiečių režisierius Marius Markevičius, žinomas kaip filmo „Kita svajonių komanda“ kūrėjas.

Planuojama, kad filmas bus pradėtas filmuoti ateinančią žiemą. Tarptautinis filmo pavadinimas – „Ashes in the Snow“ („Pelenai sniege“)

„Antis“ skelbia vienintelį „Zombiai atrieda atidunda!“ kino seansą!

$
0
0
„Anties“ šou „Zombiai atrieda atidunda!“
Fotografas R. Šeškaitis
„Anties“ šou „Zombiai atrieda atidunda!“ Fotografas R. Šeškaitis

„Anties“ šou „Zombiai atrieda atidunda!“
Fotografas R. Šeškaitis

Muzikos kritikų įvertintas kaip įspūdingiausias lietuviškas koncertas „Anties“ šou „Zombiai atrieda atidunda!“ birželio 3 dieną vienam seansui atvyksta į kino ekranus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje kino centruose „Forum Cinemas“. Lietuviškas koncertas pirmą kartą istorijoje bus parodytas specialiai jam pagamintu Dolby Surround garsu, pritaikytu konkrečiai šiems kino centrams.

Į „Anties“ šou „Zombiai atrieda atidunda!“ kino seansą per tris miestus parduodama tik 1 000 bilietų, o Vilniaus „Forum Cinemas“ kino centre dalyvaus ir svečius sveikins grupės „Antis“ nariai, kviestinės koncerto žvaigždės ir visa kūrybinė komanda.

„Norėjome surengti geriausią šou šalies istorijoje!“, – iki šiol turo nuotaikas prisimena Algirdas Kaušpėdas

„Šiais koncertais „Antis“ įrodė, jog ji nepavaldi laikui. Jos dainos aktualios ir šiandien, muzikinė forma – tiesiog puiki. Šalia to – pribloškiantis vaizdas. Geresnio lietuviško šou dar neteko matyti. Muzikantų fantazija bei galimybės – neribotos“, – susižavėjimo neslėpė muzikos kritikas Darius Užkuraitis.

„To, ką per 30 metų sukūrė „Antis“, regis, turėtų būti neįmanoma „sudėti“ į vieną vakarą. Tačiau jie tai ir vėl padarė! Velniškai muzikalu, beprotiškai tikra, neįtikėtinai subtilu, iki kaulų smegenų gilu, teatrališka, tranku ir, kaip ir visus trisdešimt metų, pasakiškai konceptualu“, – pagyrų negalėjo muzikos portalas „manoMUZIKA“.

Jubiliejiniai „Anties“ koncertai „Zombiai atrieda atidunda!“ pasižymėjo grandiozinėmis dekoracijomis, įspūdingais pirotechnikos efektais, keliomis dešimtimis choreografo Gyčio Ivanausko vadovaujamų šokėjų ir daugiau nei šimtu „LT Identity“ kurtų kostiumų. Kartu su grupe scenoje „Anties“ dainas atliko ir ypatingi svečiai: Jazzu, Merūnas ir Rafailas Karpis, o pačius koncertus režisavo vienas garsiausių ir populiariausių visų laikų Lietuvos kino režisierių Emilis Vėlyvis.

Vienintelį „Anties“ seansą kino teatruose pristato muzikos agentūra M.P.3 kartu su kino centrais „Forum Cinemas“. Bilietais prekiaujama „Forum Cinemas“ kasose ir internete. Renginio metu bus pristatytas ribotu tiražu išleidžiamas „Anties“ koncertinis albumas „Zombiai atrieda atidunda!“.

# Antis – Zombiai atrieda atdunda! (kino seanso anonsas):

Bilietus platina „Forum Cinemas“: http://www.forumcinemas.lt/Event/304523/

Dokumentinio filmo “Meistras ir Tatjana” prodiuserė atrinkta į perspektyviausių pasaulio prodiuserių sąrašą

$
0
0
Prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė
„Just a Moment“ archyvas
Prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė „Just a Moment“ archyvas

Prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė
„Just a Moment“ archyvas

Kasmet, svarbiausio Europos kino renginio – Kanų kino festivalio išvakarėse, vienas įtakingiausių tarptautinių kino leidinių “Screen International” išleidžia specialų priedą “Future Leaders” (Ateities lyderiai), skirtą perspektyviausių kino profesionalų pristatymui. Šiais metais nuošalyje neliko ir Lietuva – prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė pateko tarp 47 – ių perspektyviausių pasaulio kino prodiuserių.

2014 metais atkreipęs dėmesį į kylančius filmų pardavimo ir platinimo agentus, šiais metais “Screen International” atrinko 47 kino prodiuserius, šiuo metu dirbančius su antruoju ar trečiuoju vaidybinio filmo projektu ir vertus būsimųjų kino lyderių vardo. Pasak leidinio redaktoriaus Matt Mueller, sudaryti tokį neilgą prodiuserių sąrašą tapo tikru iššūkiu, o atrinkti kandidatai stebina savo patirtimi ir profesiniu išprusimu.

“Kiekvienais metais kino prodiuserių ratą papildo dešimtys naujų vardų, bet ne mažiau jų jį ir palieka. Nes, nors daugeliui “kinas” asocijuojasi su raudonais kilimais ir skambiais talentų vardais, kasdieninis darbas jo virtuvė reikalauja nepaprasto atsidavimo, aukštos tolerancijos rizikai ir labai daug kantrybės. Čia sunku išlaikyti tiesią nugarą ir labai lengva užsiauginti storą “skūrą”. Kasdien dirbu tam, kad to išvengčiau. O tokie nedideli džiaugsmai kaip šis sąrašas tikrai padeda – sustoji, nusišypsai, pakeli smakrą ir dirbi toliau,” – pasakoja studijos “Just a moment” prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė.

Kadras iš filmo „Meistras ir Tatjana“ „Just a Moment“ archyvas

Kadras iš filmo „Meistras ir Tatjana“
„Just a Moment“ archyvas

Lietuvos Autorinio kino aljanso narė, tarptautinių prodiuserių tinklo EAVE atstovė Lietuvoje prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė kartu su režisieriumi Mykolu Vildžiūnu 2007 metais įsteigė studiją “Just a moment”. Tarp studijoje sukurtų filmų yra režisierės Linos Lužytės dokumentinis filmas “Igruški”, Giedrės Žickytės dokumentinis filmas “Kaip mes žaidėme revoliuciją”, Marato Sargsyano dokumentinis filmas “Tėvas”, Mykolo Vildžiūno vaidybinis filmas “Nesamasis laikas” ir daugelis kitų, pristatytų ne tik Lietuvos kino teatruose, bet ir Venecijos, Roterdamo, Maskvos, Šefildo, Krokuvos, Varšuvos, Niono tarptautiniuose festivaliuose.

Šiuo metu studija intensyviai dirba su trimis vaidybiniais, dviem dokumentiniais kino projektais ir tuo pačiu ruošiasi nacionaliniams kino apdovanojimams “Sidabrinė gervė”, kuriuose naujausias režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas “Meistras ir Tatjana” nominuotas net penkiose kategorijose. Geriausio režisieriaus, montažo režisieriaus, kompozitoriaus, operatoriaus bei geriausio dokumentinio filmo nominacijose konkuruojantis filmas Lietuvos kino teatrų repertuaruose pasirodys jau šių metų spalio mėnesį.

Skaitmeninę leidinio “Screen International” priedo “Future Leaders” versiją galite rasti čia http://issuu.com/mb-insight/docs/screen_future_leaders_2015?e=9535811/12691808

Just a Moment ir Meed Films informacija

AVAKA lengvina autorių gyvenimą: rengiama teisinė sutartis, kuria galės naudotis visi

$
0
0
Ąžuolas Čekanavičius
AVAKA archyvas
Ąžuolas Čekanavičius AVAKA archyvas

Ąžuolas Čekanavičius
AVAKA archyvas

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA tęsia nemokamų seminarų ciklą, kino ir televizijos autorius bei prodiuserius šviečiantį apie autorių teises, socialines garantijas, finansinius aspektus ir kt. Gegužės 28 dieną Vilniaus mokytojų namuose vyksiančiame seminare teisininkas dr. Ąžuolas Čekanavičius pateiks rekomendacijas sutarčių sudarymui.

„Bendroji tendencija yra ta, kad autoriai atsiriboja nuo teisinių dalykų ir sutarties sudarymo stadijoje su kontrahentais net nekalba apie daug aspektų, kurie tampa labai svarbūs ir aktualūs vėliau, – teigia advokatas dr. Ą.Čekanavičius. – Dažnai sprendžiant atsiradusias problemas, susijusias su kūrinio panaudojimu, perduotų teisių apimtimi, išaiškėja situacija, kad apie daugelį dalykų sutarties šalys nekalbėjo ne tik sudarydamos sutartį, bet ir visą jos vykdymo laikotarpį. Jų neaptarimas sutartyje dažnai lemia atitinkamas teisines pasekmes, kurios netenkina vienos iš sutarties šalių. Tai ir yra esminė klaida.“

Pasak būsimojo seminaro lektoriaus, svarbiausia yra suprasti susitarimo esmę ir būti tikram, dėl ko yra susitarta.

„Jeigu autorius visiškai supranta, kad už fiksuotą atlyginimą perduoda autorių turtines teises į kūrinį visam autorių teisių galiojimo laikotarpiui – puiku! Bet jeigu autorius nori perduoti teises tik Lietuvos teritorijoje, arba nori atlyginimą susieti su tam tikru kūrinio panaudojimo mastu ateityje, tada tai jau reikia atskirai numatyti, – sako teisininkas. – Be abejo, yra esminės sutarties sąlygos, be kurių sutartis apskritai nebūtų laikoma sudaryta, bet visos kitos yra jau šalių susitarimo dalykas.“

AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas įsitikinęs, kad autorių ir prodiuserių darbą labai palengvintų pavyzdinė sutartis, kuria remdamiesi jie nesunkiai galėtų sudaryti teisiškai pagrįstą bendradarbiavimą.

„Todėl su advokatu Ą.Čekanavičiumi parengėme rekomendacinę, šabloninę sutartį, kurios pagrindiniai aspektai ir bus pristatyti seminare. Jo dalyviai vėliau galės realiai pasinaudoti šia sutartimi savo darbe“, – sako D.Vaitiekūnas.

Tai bus jau penktasis AVAKA rengiamas seminaras iš ciklo „Kita kūrybos pusė“. Projektas dalinai finansuojamas pagal LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą. Artimiausias seminaras vyks Vilniaus mokytojų namų „Svetainėje“, I aukšte, gegužės 28 dieną nuo 14 val. Registracija vyksta el.paštu projektai@avaka.lt.

 

„Nematomo fronto“ kūrėjai ruošiasi filmuoti vaidybinį filmą apie Sausio 13-ąją

$
0
0
Kadras iš filmo „Last Stand“ 
Kūrėjų archyvas
Kadras iš filmo „Last Stand“  Kūrėjų archyvas

Kadras iš filmo „Last Stand“
Kūrėjų archyvas

Dokumentinio filmo apie partizanus „Nematomas frontas kūrėjai vėl susitiks filmavimo aikštelėje. Režisierių Vinco Sruoginio ir Jono Ohmano komanda ruošiasi kurti vaidybinį filmą apie Sausio 13-osios įvykius. V. Sruoginis naujojo filmo režisierius, J.Ohmanas istorijos faktų tyrėjas.

Filmas pavadinimu „Last Stand“ į tragiškus Sausio 13-osios įvykius pažvelgs dviejų Amerikos lietuvių akimis. Mergina ir vaikinas, atvykę į Vilnių, atsiduria pasipriešinimo centre, ir yra išskiriami lemtingą naktį: jis stovi su minia prie Seimo, ji – prie televizijos bokšto.

„Filmas – ne tik istorinė, bet ir asmeninė drama, – sako lietuvių kilmės režisierius V.Sruoginis, gimęs ir užaugęs Niujorke. – Kaip ir „Nematomame fronte“, mes sieksime istoriją parodyti per žmonių emocijas ir išgyvenimus. Mėginsime atsiriboti nuo konkrečių istorinių asmenybių ir sukurti žmogiškumo vertybes iškeliančią dramą, kuri būtų artima ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui“.

V.Sruoginio senelis Anicetas Simutis buvo žinomas lietuvių diplomatas JAV, Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Tautose, visą savo gyvenimą pašventęs Tėvynės labui. Režisieriaus namuose lietuvių kalba ir rūpestis dėl okupuotos šalies buvo kasdienybė, taigi V.Sruoginis jaučiasi nenutolęs nuo savo šaknų.

Režisierius Vincas Sruoginis „Kino pavasaris“ archyvas

Režisierius Vincas Sruoginis
„Kino pavasaris“ archyvas

„Kaip vieną įspūdingiausių savo gyvenimo momentų prisimenu Sąjūdžio susirinkimą 1988-ųjų rugpjūtį. Lietuvai paskelbus nepriklausomybę 1990-aisiais, pajutome palengvėjimą, tačiau Sausio 13 d. įvykiai buvo labai skaudūs ir mes prilipę prie televizorių gaudėme kiekvieną žinią. Gaila, buvau paauglys ir neturėjau galimybės atvykti“, – prisimena V.Sruoginis.

Šis filmas – režisieriaus bandymas sugrįžti į Sausio 13-osios įvykių naktį ir papasakoti apie tai pasauliui: „Tai, kad lietuviai taikiai ir vieningai stojo prieš tankus ir sovietų režimą, buvo beprotiškai galinga“.

Kad filme perteikiamos istorinės detalės būtų tikslios, V.Sruoginiui talkins kolega Jonas Ohmanas. „Su Jonu jau aptarėme, iš kur gauti tiksliai tokio pat modelio tankų, kuriais sovietai tuo metu važinėjo gatvėmis. Sieksime į filmą įpinti ir iki šiol niekam dar nežinomų faktų“, – pasakoja režisierius.

Filmą prodiusuoja JAV kino ir televizijos kompanija „Tiny Giant Films“ ir patyrusi prodiuserė Suzanne Richiardone, dirbusi su ARTE, Google & Discovery/History kanalais. Šiuo metu pradedamas kurti filmo „Last Stand“ scenarijus. V.Sruoginis ir kūrybinė komanda prašo padėti žengti pirmuosius žingsnius ir prisidėti prie filmo kūrimo proceso parama „Kickstarter“ svetainėje.

Išsamiau apie filmą sužinoti ir paremti šį projektą galite čia:

Filmo „Facebook“ puslapis

Vaidybinis filmas „Ida“ jau internete

$
0
0
Kadras iš filmo „Ida“ 
„KinoKino“ archyvas
Kadras iš filmo „Ida“  „KinoKino“ archyvas

Kadras iš filmo „Ida“
„KinoKino“ archyvas

Kontroversišką, lenkų režisieriaus Paweł Pawlikowski filmą „IDA“ galima legaliai pažiūrėti internetu. Filmas pasakojantis apie skaudžias Lenkijos žydų problemas yra prieinamas KinoKino portale su aukščiausia kokybe (HD) bei lietuviškais subtitrais.

Filme yra visko: didvyriškumo, niekšybių, antisemitizmo, ir nykstančio žydų atminimo, kaip ir baimės, kad jie grįš. Dar prieš premjerą Lenkijoje, „Ida“ sau sukūrė stiprią rekomendaciją – apdovanojimai festivaliuose: Toronte, Varšuvoje, Londone ir Gdynėje. Vieningai palankus kritikų komentarai, tiek Lenkijoje, tiek užsienyje bei „Oskaras” už geriausią filmą užsienio kalba.

Netrukus, KinoKino svetainėje galima bus pamatyti juodo humoro komediją „Kebabas ir Horoskopas”. Filme viskam pasiruošę, netikri rinkodaros specialistai supras, koks sudėtingas gali būti gyvenimas.

KinoKino – internetinis kino teatras, kuriuo pagrindas – licencijuotas kinas. Siūlo aukščiausios kokybės (HD) filmus originalo kalba + lietuviškais subtitrais. Galite žiūrėti naujausius filmus ir džiaugtis premjeromis tiesiogiai iš savo namų.

Daugiau informacijos:

www.kino-kino.lt

„Tušti narvai“ ir Romas Zabarauskas kviečia veganiškam iššūkiui

$
0
0
Romas Zabarauskas
Romas Zabarauskas

Režisierius Romas Zabarauskas
Neringa Rekašiūtės nuotrauka

Kino režisierius Romas Zabarauskas („Streikas“, „Porno melodrama“) naujai iniciatyvai suvienijo jėgas su gyvūnų teisių organizacija „Tušti narvai“. Šiandien, gegužės 26-ą dieną, kūrybinių idėjų paramos portale „Indiegogo“ ši jungtinė komanda pristatė „veganiško filmo iššūkio“ sutelktinį finansavimą.

Iššūkio idėja – veganiškai sukurti R. Zabarausko naująjį filmą „Nuo Lietuvos nepabėgsi“. Filmo komanda bei aktoriai maitinsis tik patiekalais be mėsos, pieno ir kitų gyvulinės kilmės produktų. Taip pat bus vengiama naudoti gyvulinės kilmės produktus filmo drabužiuose bei rekvizituose. Iššūkio organizatoriai tokiu būdu siekia įrodyti, kad kino komanda gali puikiai išsiversti naudojant vien veganiškus produktus, ir tokiu būdu populiarinti veganizmą Lietuvoje. Šios idėjos rėmėjų laukia išskirtinės dovanos, įsteigtos dizaino ženklo „demoded” bei paties Romo Zabarausko.

Filmas „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pasakos išgalvotą istoriją apie patį Romą Zabarauską, kuris padeda savo draugei, kino aktorei Indrei pabėgti iš Lietuvos, po to kai ji nužudo savo motiną ir pavagia jos pinigus. Kartu į kelionę Romas Zabarauskas pasiima savo meksikietį vaikiną Carlos.

Romą Zabarauską „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ filme vaidins aktorius, menininkas Denisas Kolomyckis. Jo draugę Indrę įkūnys aktorė Irina Lavrinovič, o meilužį Carlos suvaidins neprofesionalus aktorius iš Meksikos, Adrian Escobar. Epizodinį vaidmenį filme atliks ir dainininkas Vaidas Baumila.

VšĮ „Tušti narvai“ yra ne pelno siekianti gyvūnų teisių organizacija, įsikūrusi Vilniuje 2014 metais. Organizacijos tikslas – informuoti visuomenę apie įvairias veiklos, kurioje išnaudojami gyvūnai, sritis, augalinės mitybos naudą žmogaus organizmui bei intensyvios gyvulininkystės žalą aplinkai.

http://igg.me/at/veg/


Speciali programa V. Aliuliui atminti per LRT

$
0
0
LRT Kultūra
LRT Kultūra

LRT Kultūra

Mirus iškiliam dvasininkui Vaclovui Aliuliui, LRT kviečia žiūrėti specialias transliacijas jam atminti. Ketvirtadienį, gegužės 28-ąją, kunigo laidotuvių dieną, LRT Kultūra rodys:

11:00 val. Kunigo Vaclovo Aliulio laidotuvių šv. Mišios. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus Arkikatedros bazilikos.

20:05 val. Laida „Šventadienio mintys“ iš LRT Aukso fondo, 2009 m.

Kunigas, rašytojas, disidentas Valclovas Aliulis mirė vakar eidamas 95-uosius. Kunigas bus pašarvotas Vilniaus Arkikatedroje, laidotuvių šv. Mišios čia bus aukojamos ketvirtadienį 11 valandą. Po Mišių karstas bus išlydėtas į Alytaus rajono Santaikos Kristaus Karaliaus bažnyčią, kur 15 val. aukojamos šv. Mišios. Po jų – laidotuvės Santaikos kapinėse.

Geriausiu lietuvišku šou vadinamas „Anties“ koncertas „Zombiai atrieda atidunda!“ kine skambės „Dolby Surround“ garsu

$
0
0
Kadras iš koncerto „Zombiai atrieda atidunda!“
M.P.3 archyvas
Kadras iš koncerto „Zombiai atrieda atidunda!“ M.P.3 archyvas

Kadras iš koncerto „Zombiai atrieda atidunda!“
M.P.3 archyvas

Vienas geriausių visų laikų lietuviškų koncertų, pasaulinei kokybei prilygstantis „Anties“ šou „Zombiai atrieda atidunda!“ birželio 3 dieną vienintelį kartą bus parodytas „Forum Cinemas“ kino ekranuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Specialiai jam pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo sukurtas „Dolby Surround“ garsas, pritaikytas konkrečiai šiems kino centrams.

Išskirtinis seansas vyks kino centre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje. Prieš jį žiūrovus pasitiks ir sveikinimo žodį tars grupės „Antis“ nariai, koncerto svečiai ir kūrybinė komanda.

„Pirmą kartą lietuviškos grupės koncerte kine bus perteikta išskirtinė atmosfera. Galima sakyti, kad garsas ir plačiaekranis vaizdas kažkuria prasme pranoks patį koncertą, nes nei vienoje arenos vietoje tokio tobulo garso buvo neįmanoma išgirsti ir nei vienas žiūrovas negalėjo iš taip arti ir taip betarpiškai apžvelgti šou vaizdo“, – apie „Zombiai atrieda atidunda!“ ekranizaciją pasakojo Algirdas Kaušpėdas.

„Antis“ kartu su Rafailu Karpiu – „Funkcionieriai“ (turas „Zombiai atrieda atidunda!“, 2014)

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykęs šou „Zombiai atrieda atidunda!“ buvo nufilmuotas dvylika kamerų ir meistriškai kino formatu sumontuotas „Animatrix“ studijoje. Garsas specialiai šiems kino centrams buvo tvarkomas vienose geriausių lietuviškų įrašų studijų „UP Records“ ir „AP Sounddesign“. 5.1 garso suvedimo inžinierius-prodiuseris Artūras Pugačiauskas.

Jubiliejinius Vilniaus, Kauno ir Šiaulių arenose įvykusius „Anties“ koncertus „Zombiai atrieda atidunda!“ režisavo vienas garsiausių ir populiariausių visų laikų Lietuvos kino režisierių Emilis Vėlyvis. Kartu su „Antimi“ dainas atliko Jazzu, Merūnas ir Rafailas Karpis. Scenoje taip pat buvo galima išvysti aktorių Marių Repšį bei galiūną Vidą Blekaitį.

„Anties“ šou pamačiusi publika buvo sužavėta grandiozinėmis dekoracijomis, vaizdo projekcijose atkurtomis Vilniaus ir Kauno pilimis bei įspūdingais kiekvienai dainai atskirai sukurtais pirotechnikos efektais, keliomis dešimtimis choreografo Gyčio Ivanausko vadovaujamų šokėjų ir daugiau nei šimtu „LT Identity“ kurtų kostiumų.

Vienintelį „Anties“ seansą kino teatruose pristato muzikos agentūra M.P.3 kartu su kino centrais „Forum Cinemas“. Bilietus galite įsigyti „Forum Cinemas“ kasose ir internete čia.

„Antis“ – „Zombiai atrieda atdunda!“ (kino seanso anonsas):

M.P.3 informacija

Į kieno glėbį nutūps „Sidabrinės gervės“?

$
0
0
„Sidabrinės gervės“
LiKA archyvas
„Sidabrinės gervės“ LiKA archyvas

„Sidabrinės gervės“
LiKA archyvas

Jau šį šeštadienį LRT kviečia stebėti įspūdingą transliaciją – iškilmingus, jau aštuntuosius, Lietuvos kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“. Transliacijos metu paaiškės, kam atiteks „Sidabrinių gervių“ statulėlės net dvylikoje nominacijų. Nuo 18.30 val. apdovanojimų iškilmes tiesiogiai transliuos LRT televizija ir portalas LRT.lt.

Be to, tradiciškai vienam kino grandui bus įteikta „Auksinė gervė“ už gyvenimo nuopelnus, o jaunieji kino kūrėjai gaus „Sidabrinės gervės kiaušinį“. Taip pat bus įteiktas publikos simpatijų prizas ir specialus LRT apdovanojimas už nuopelnus kinui Lietuvoje.

LRT Didžiosios studijos scenoje kino menininkus ir žiūrovus sveikins Alina Orlova, Nomeda Kazlaus, Aistė Lasytė, Ainis Storpirštis, Donato Katkaus vadovaujamas  Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

Iškilmes ves kino ir teatro aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. Jos partneris scenoje bus vienas iš LRT laidų vedėjų, tačiau kuris konkrečiai, rengėjai neatskleidžia. „Sidabrinė gervė“ – graži ir reikalinga tradicija, svarbi kino kūrėjams ir žmonėms, mylintiems kiną. Pasijusti šių apdovanojimų dalimi, kartu prisidėti prie jų kūrimo man – didelė garbė, laimė ir, žinoma, atsakomybė. Ją aš jaučiu prieš mane pakvietusius organizatorius, bet labiausiai prieš kino žmones. Juk pirmiausiai jiems apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ ir skirti. Todėl tiek aš, tiek ir visa kūrybinė komanda norime, kad po šios šventės jie išeitų ne tik gavę statulėlę, bet ir kupini gerų emocijų“, – kalbėjo S. Daukšaitė-Petrulėnė.

Lietuvos kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ pristato LiKA (Lietuvių kino akademija) ir Lietuvos kino centras. Apdovanojimų globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„SIDABRINĖS GERVĖS 2015“ NOMINANTAI:

Metų geriausias studento darbas „Sidabrinės gervės kiaušinis“

Džiunglės (rež. Robertas Nevecka, prod. Šarūnas Akelaitis / Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Man dvim keli (rež. Marija Kavtaradzė, prod. Klementina Remeikaitė)

After rave (rež. Kamilė Milašiūtė, prod. Kristina Ramanauskaitė / Revoliucijos idėja)

Dembava (rež. Laurynas Bareiša, prod. Klementina Remeikaitė, Marija Kavtaradzė)

Metų geriausias montažo režisieriaus darbas

Kostas Radlinskas („Arvydas Sabonis. 11“, rež. Rimvydas Čekavičius)

Danielius Kokanauskis, Dominykas Kilčiauskas, Giedrė Žickytė („Meistras ir Tatjana“, rež. Giedrė Žickytė)

Vincas Sruoginis („Nematomas frontas“, rež. Jonas Ohman, Vincas Sruoginis)

Metų geriausias dailininko darbas

Sigita Šimkūnaitė („Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“, rež. Simonas Aškelavičius ir Ričardas Marcinkus)

Ramūnas Rastauskas („Sangailės vasara“, rež. Alantė Kavaitė)

Metų geriausias kompozitoriaus darbas

Jurga Šeduikytė, Giedrius Puskunigis („Meistras ir Tatjana“, rež. Giedrė Žickytė)

Giedrius Puskunigis („Avinėlio vartai“, rež. Audrius Stonys)

Anselme Pau („Aukso žirgas“, rež. Valentas Aškinis, Reinis Kalnaellis)

Metų geriausias operatoriaus darbas

Audrius Kemežys („Meistras ir Tatjana“, rež. Giedrė Žickytė)

Dominique Colin („Sangailės vasara“, rež. Alantė Kavaitė)

Metų geriausias aktorės vaidmuo

Julija Steponaitytė („Sangailės vasara“, rež. Alantė Kavaitė ir „Man dvim keli“, Marija Kavtaradzė)

Aistė Diržiūtė („Sangailės vasara“, rež. Alantė Kavaitė)

Agnė Kaktaitė („Kelių eismo taisyklės“, rež. Marija Stonytė)

Metų geriausias aktoriaus vaidmuo

Valentinas Masalskis („Triukšmadarys“, rež. Karolis Kaupinis)

Marius Repšys ir Giedrius Savickas („Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“, rež. Simonas Aškelavičius ir Ričardas Marcinkus)

Martynas Nedzinskas („Kelių eismo taisyklės“, rež. Marija Stonytė)

Metų geriausias režisieriaus darbas

Alantė Kavaitė („Sangailės vasara“)

Giedrė Žickytė („Meistras ir Tatjana“)

Metų geriausias animacinis filmas

Miškas (rež. Ignas Meilūnas, prod. Ingrida Kolytė – Stašinskė, Kristina Ramanauskaitė, Ignas Meilūnas, Ramojus Petrauskas, Aurimas Pukevičius)

Laimės žiburys (rež. Urtė Oettinger, prod. „Ugdymo plėtotės centras“, „Šviesa“)

Metų geriausias trumpametražis dokumentinis kino filmas

Sėkmės metai (rež. ir prod. Rimantas Gruodis / Studija Periferija)

Avinėlio vartai (rež. Audrius Stonys, prod. Gediminas Numgaudis/ OFM, Pakuta)

Metų geriausias ilgametražis dokumentinis kino filmas

Nematomas frontas (rež. Jonas Ohman, Vincas Sruoginis, prod. Mark Johnston)

Meistras ir Tatjana (rež. Giedrė Žickytė, prod. Dagnė Vildžiūnaitė / Just a moment)

Arvydas Sabonis. 11 (rež. Rimvydas Čekavičius, prod. Andrius Lekavičius / Sporto Zona Media group)

Vanda Lida Liusia (rež. Julija Zubavičienė, prod. Oksana Černovskaja)

Metų geriausias trumpametražis vaidybinis kino filmas

Triukšmadarys (rež. Karolis Kaupinis, prod. Marija Razgutė / Čiobreliai)

Romantiniai paukščio kliedesiai (rež. Jurga Zabukaitė, prod. Jurga Dikčiuvienė / Studio Kinema)

Metų geriausias ilgametražis kino filmas

Sangailės vasara (rež. Alantė Kavaitė, prod. Živilė Gallego / Fralita Films, Antoine Simkine / Les Films d’Antoine, ko-prodiuserė Marleen Slot / Viking Film)

Aukso žirgas (rež. Valentas Aškinis, Reinis Kalnaellis, prod. Valentas Aškinis / Vilanimos filmų studija (bendra gamyba su Rija, PTD, Copenhagen-Bombay)

Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius (rež. Simonas Aškelavičius ir Ričardas Marcinkus, prod. Ričardas Marcinkus / Full Screen)

LRT informacija

AVAKA įspėja: parsisiųsdami lietuviškus filmus nelegaliai rizikuoja milžiniškomis baudomis

$
0
0
Darius Vaitiekūnas
AVAKA archyvas
Darius Vaitiekūnas AVAKA archyvas

Darius Vaitiekūnas
AVAKA archyvas

Vos pasirodė režisierių Ričardo Marcinkaus ir Simono Aškelavičiaus filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ DVD, filmas atsidūrė ir piratiniuose tinklapiuose. Kūrėjus atstovaujanti asociacija AVAKA ėmėsi griežtų priemonių. Asociacija įspėja, kad nelegalus filmo platinimas ir parsisiuntimas numato ne tik administracinę, bet ir civilinę atsakomybę.

Nelegalus lietuvių autorių filmų demonstravimas internete ir parsisiuntimas iš jo yra šių dienų piktžaizdė, su kuria kovosime teisinėmis priemonėmis, – sako audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas. – Filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ kūrėjai – kompanija „Full Screen“ kreipėsi į mus, kai tik pastebėjo, kad filmas neteisėtai platinamas internete. Juos atstovaudami, visiems piratiniams puslapiams išsiuntėme reikalavimą pašalinti turinį. Šiuo metu atliekamas aktyvus šios veiklos interneto monitoringas. Jei nepavyks taikiai išspręsti problemos, bus surašyti ieškiniai, kreipsimės į teismą.“

Pasak D.Vaitiekūno, AVAKA koncentruojasi į visų atstovaujamų lietuviškų filmų – ne tik minėtos juostos neteisėtą platinimą internete. Asociacijos vadovas pabrėžia, kad piratiniai tinklapiai neinformuoja savo vartotojų apie tai, kad filmų teisės yra aktyviai ginamos. O tai reiškia, kad gali nukentėti ne tik filmo nelegalus platintojas, bet ir jį atsisiuntęs žmogus.

„Atsakomybė tenka tam žmogui, kuris yra sudaręs interneto prieigos sutartį. Todėl jaunimas gali pridaryti rūpesčių savo tėvams ar seneliams, kurių vardu registruotas internetas. Savo prieigą prie interneto reikia saugoti, nes gavus civilinį ieškinį nepakaks atsiprašyti, kad vaikaičiai žaidė internete. O pateikiami ieškiniai gali siekti iki 1000 MGL – 130 tūkstančių litų, apie 37 tūkstančius eurų“, – teigia D.Vaitiekūnas.

Filmų programa „Mes nebegalime grįžti namo“ ŠMC kino salėje birželio 5–7 dienomis

$
0
0
ŠMC kino salės archyvas
ŠMC kino salės archyvas

ŠMC kino salės archyvas

Viskas prasideda nuo neįmanomybės – nesvarbu, ar kalbėtumėme apie pačią kino prigimtį, ar apie kliūtis, sutiktas filmo kūrimo procese, ar apie neįmanomų dalykų vaizdavimą. Tai fiziniai ar psichologiniai apribojimai ir politiniai suvaržymai, kuriuos kinas ne tik atspindi, bet ir jais pasinaudoja kaip priemonėmis kūrybai.

„Mes nebegalime grįžti namo“ prologas prasideda darbais, kurių besisukančios ratu struktūros, aplinkkeliai ir vingiai yra tarsi kova su nepagaunamu centru. Toliau gilinamasi į politinius suvaržymus ir kaip jie gali būti perteikiami filmo struktūroje ir formoje. Tai kūriniai, kuriuose ryžtamasi rizikuoti kinematografine gramatika ir diskurso tiesomis, siekiant išreikšti nepritarimą – ne tik politiniu, bet ir vizualiniu būdu.

Pereinant prie asmeniškesnių temų programoje pristatomi filmai, kuriuose neįmanomybė ir žlugimo grėsmė yra susijusi su pirmuoju asmeniu ir jo afektais – tai pralaimėti mūšiai, kartais visiškai utopiniai, dažnai radikaliai intymūs ir todėl neišvengiamai sunkūs bei jautrūs. „Mes nebegalime grįžti namo“ pabaigoje rodomi darbai, kuriuose emocinį nuopolį – depresiją, melancholiją, sielvartą, liūdesį – atspindi vaizdų ir kalbos netolygumai. Šie kinematografiniai sprendimai toli gražu nėra bejėgiškumo simptomai – jie demonstruoja, kad savo pačių (arba vaizdų) trapumo ir nevientisumo pripažinimas gali tapti dar viena emancipacijos išraiška.


Emilie Bujès
yra nepriklausoma kuratorė, tarptautinio kino festivalio „Visions du Réel” (Nionas, Šveicarija) programos sudarytoja ir tarptautinio La Roche-sur-Yon kino festivalio (Prancūzija) direktoriaus pavaduotoja. 2010–2014 m. ji kuravo parodas ir projektus Ženevos Šiuolaikinio meno centre, tyrinėdama filmų archyvus ir įvairias dokumentines praktikas bei jų santykius su istorija ir atmintimi.

Anna Manubens yra nepriklausoma prodiuserė ir kuratorė, dirbanti Barselonoje ir nuolat bendradarbiaujanti su belgų menininkų organizacija „Auguste Orts”, prodiusuojančia menininkų filmus. Ji yra ispanų filmų archyvo ir platinimo platformos „Hamaca” tarybos narė, anksčiau vadovavo festivaliui LOOP ir dėstytojavo Pompeu Fabra universitete Barselonoje.


„Mes nebegalime grįžti namo“ programa:

Birželio 5 d., penktadienis

1 dalis – Ratas

17:15–17:30  Kino programą „Mes nebegalime grįžti namo“ pristatys jos kuratorės Émilie Bujès ir Anna Manubens

17:30 Joyce‘o visuomenė (The Joycean Society), rež. Dora Garcia, 2013, 60 min.
Tigro išmintis (The Tiger’s Mind), rež. Beatrice Gibson, 2012, 24 min.
Įduba (The Dent), rež. Basim Magdy, 2014, 19 min.
Bendra seanso trukmė: 103 min.

2 dalis – Gudrybė

21:00 Tai ne filmas (This is not a film), rež. Jafar Panahi, 2011, 76 min.


Birželio 6 d., šeštadienis

3 dalis – Balsas yra fikcija

15:00 Ca va, ça va, be perstojo (Ca va, ça va, on continue), rež. Mathieu K. Abonnenc, 2012, 31 min.
Tarptautinis turizmas (Tourisme International), rež. Marie Voignier, 2014, 48 min.
Le Boudin (Le Boudin), rež. Salomé Lamas, 2014, 17 min.
Bendra seanso trukmė: 96 min

4 dalis – Išlaikyti vientisumą

17:00 Tėčio lazda (Dad’s Stick), rež. John Smith, 2012, 5 min.
Dienomis (By Day), rež. Alex Reynolds, 2014, 18 min.
Nematoma (Invisible), rež. Victor Iriarte, 2012, 65 min.
Bendra seanso trukmė: 88 min

18:30–19:00 Pokalbis su Alex Reynolds

5 dalis – „Aš pats čia svetimas“

20:30 Mes nebegalime grįžti namo (We Can’t Go Home Again), rež. Nicholas Ray, 1976, 90 min.

Birželio 7 d., sekmadienis

6 dalis – (Ne) Suprasti save I

17:00 Atsiprašymai (Apologies), rež. Anne Charlotte Robertson, 1986, 17 min.
Mėlyna (Blue), rež. Derek Jarman, 1993, 79 min.
Bendra seanso trukmė: 96 min

7 dalis – (Ne) Suprasti save II

19:30 Primink man, kas toliau? (E Agora? Lembra-me), rež. Joaquim Pinto, 2013, 164 min.

Su vienu bilietu (3,48 Eur.) kviečiame žiūrėti visus programos filmus.

Filmai bus rodomi anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Platesnę informaciją apie pristatymo renginius, filmų seansų laikus ir filmų aprašymus rasite www.cac.lt

ŠMC kino salės informacija
Viewing all 2257 articles
Browse latest View live